Używanie Excela w codziennym życiu

Kategoria: Microsoft, Programy
Tagi: , , , , , ,

Używanie Excela w codziennym życiu Są tacy, którzy uważają, że Microsoft Excel to tylko coś, czego można używać w biurze i to na pewno nie z własnej woli… Nie jest to prawda. Excel może być bardzo przydatny na co dzień i skutecznie zastąpić nam wiele innych programów. Na przykład bardzo dobrze zastąpi kalkulator, jednocześnie pozwalając na wprowadzanie poprawek w każdej pozycji, a nie tylko w tej ostatniej. Nie tylko policzymy wszystko, czego potrzebujemy, łącznie z procentami, sumami kwadratów itd., ale także przedstawimy to w „zjadliwej” formie – na przykład wybierzemy taką opcję zaokrąglania po przecinku, która nam będzie odpowiadać. Możemy też zmienić napisane polecenie, chociażby zmieniając kolejność działań. Każda osoba jako-tako znająca się na matematyce będzie w stanie tu wszystko bez problemu policzyć. Na przykład możemy użyć tego programu do tego, by sprawdzić, czy nie za dużo wydajemy i co zrobić, by wydawać mniej, na przykład co się zmieni, gdy o 20% zmniejszymy wydatki na benzynę. Albo: o ile więcej na godzinę musimy zarabiać, by po pół roku wymienić komputer na nowy. Planowanie wydatków to coś, co świetnie się liczy w Excelu. Podobnie jest z naszym rozkładem dnia. Nie wiemy, jak to zrobić, żeby jakoś wcisnąć w nasz kalendarz dodatkowe lekcje angielskiego? Tu możemy wyliczyć, co się stanie, jeśli np. będziemy jeździć do sklepu raz w tygodniu zamiast trzy razy w tygodniu… oczywiście wymaga to od nas sporo realizmu i drobiazgowości we wprowadzaniu danych, ale może nam bardzo pomóc. Przyjazne i wygodne w Excelu jest to, że nie wszystkie komórki muszą mieć jakieś funkcje. Niektóre mogą pozostawać wolne, inne po prostu mogą pozostać komórkami tekstowymi (możemy sobie tam wpisać naprawdę wszystko, na przykład przypomnienie, że jak napiszemy to wyliczenie godzin, to mamy oddać film do wypożyczalni. Poprawki są łatwe. Nawet jeśli przez pomyłkę umieścimy coś w złej kolumnie i wierszu, a nie chce nam się tego wklejać w dobre miejsce, to wcale nie znaczy, że nie da się tego dodać do innej kolumny: polecenia mogą być naprawdę dowolne, możemy dodać zawartość dowolnej komórki do zawartości dowolnej innej komórki, chyba że operacja jest niemożliwa, bo na przykład przez pomyłkę próbujemy dodać tekst do procentów, itp.

Seria telefonów Walkman

Kategoria: Telefony komórkowe
Tagi: , , , , ,

Seria telefonów Walkman Telefony marki Sony Ericsson początkowo powstawały w wielu wersjach, były uniwersalne, zawierały aparat fotograficzny i kilka innych dodatków, jednak z czasem pojawiało się pytanie – dlaczego ten telefon jest taki uniwersalny, a niczego nie ma na poziomie takim jaki byłby najprawdopodobniej odpowiedni dla Nas, dla tych co wymagają tylko i wyłącznie konkretnej rzeczy od swojego mobilnego urządzenia. Na takie pytania można by odpowiadać i odpowiadać, a i tak pewnie nie było by końca. Argumentów może pojawić się wiele, mogą to być również takie, które będą za, jak również takie, które będą mówiły nie w użytkowaniu naszego mobilnego urządzenia. Seria telefonów muzycznych pozwala nam na słuchanie muzyki z naprawdę dobrą jakością, a na każdym telefonie, najczęściej z tyłu widzimy napis – Sony Ericsson Walkman, oznacza to właśnie zaawansowanie telefonu pod względem muzyki, czyli filmy, gry, muzyka w najnowszym standardzie, no dobra, może w nie najlepszym, ale w takim średnim ;] Chyba, że skombinujemy sobie urządzono, które trochę będzie nas kosztowało.

Telefon komórkowy jako część multimediów

Kategoria: Multimedia
Tagi: , , , , ,

Telefon komórkowy jako część multimediów Każdy producent telefonów komórkowych dba również o to by w każdym modelu telefonu nie zabrakło narzędzi multimedialnych, powstała linia nawet specjalnych telefonów, które głównie skupiły się na multimediach.Jednak nie będziemy pisać o produktach, które oferują właśnie taką strefę multimedialną. Przejdziemy nie co na strefę multimediów zaawansowanych.Multimedia przenośne to zarówno odtwarzacze filmowe jak np. radio samochodowe, bo możemy je wyciągnąć i za pomocą niezbyt skomplikowanych technologii połączyć to wszystko w prąd i później odtwarzać sobie muzykę w domu, jednak długo na tym też nie pojedziemy, bo środkiem w domu multimedialnym stał się również odtwarzacz DVD, który otwiera zarówno filmy jak również otwiera muzykę. Multimedia przenośne są więc najbardziej obecnie pożądaną treścią w internecie. Dzięki multimediom przenośnym na pewno raczej nie możemy się nudzić i prędko to się nie zmieni. o wszystko na temat komórek. Chociaż nie miało to takiego dużego związku z tematem – mimo to dziękuję.

Multimedia – kolejna część informacji

Kategoria: Multimedia
Tagi: , , , , ,

Multimedia - kolejna część informacji Biblioteka multimediów – słowo powstało od biblioteki, a wiadomo czym jest biblioteka z książkami. Tak samo można powiedzieć w multimediach – biblioteka multimedialna. To folder, który zawiera wszelkie multimedia dostępne w danej jednostce, w komputerze tą jednostkę można określić mianem dysku, wszystkie multimedia, które posiadamy na danym dysku.Dzięki właśnie takim „funkcjom” programów możemy stworzyć listę ulubionych piosenek jak również robić z tego ulubione filmy, muzykę, obrazki, pokaz slajdów i co by nam się jeszcze nie chciało.Czytając artykuły mogliśmy natrafić na to, by zobaczyć czym są multimedia więc nie muszę teraz tego wyjaśniać od A do Z. Dobrym sposobem na oglądanie multimediów jest nie tyle co dobry komputer, ale także dobry monitor i dobry sprzęt, bo to liczy się właśnie tutaj. To już nie tylko technologia. To także zawarte w niej możliwości, które możemy osiągnąć na podstawie jakiegoś danego sprzętu.Tutaj nasunę artykuł Polska Multimedialna, który przedstawia obecne realia z multimediami. Czy będą kiedyś One na innym poziomie niż są teraz? Czas i świat pokaże.