Microsoft Excel

Kategoria: Microsoft, Programy
Tagi: , , , , , , ,

Microsoft Excel Arkusz kalkulacyjny pozornie wydaje się kłopotliwy i nieprzyjazny dla przeciętnego człowieka, ale w rzeczywistości używa się go łatwo. Mamy pomoc, mamy też możliwość wygooglowania odpowiedzi na wątpliwości, jakie cisną nam się na myśl. Niektóre rzeczy mogą nam się wydawać nieintuicyjne, ale po pewnym czasie do nich przywykniemy. Na przykład przeklejanie danych z i do innych programów, takich jak chociażby pakiet statystyczny SPSS, to coś, czego trzeba się nauczyć. Musimy też przyzwyczaić się do tego, że inaczej się kasuje zawartość komórek w tabeli, a inaczej kasuje całą tabelę, i tak dalej, choć wiele osób w takich sytuacjach „na czuja” naciska zamiennie Backspace i Delete, jednak nie działa to tak samo. Ale nie martwcie się, Excel choć wygląda groźnie dla osób bez inklinacji do kariery w księgowości albo statystyce, jest naprawdę do ogarnięcia, jest to kwestia wprawy. W razie czego pamiętajcie o skrócie klawiaturowym Ctrl + Z. Gdzie jest kursor? Łatwo to zauważymy, bo zaświetli się na kolorowo odpowiednia litera w wierszu z nazwami kolumn znajdującym się u góry, za to po lewej stronie znajdziemy zaznaczony na kolorowo numer wiersza. Każda komórka ma numer i literę, dzięki czemu możemy dalej coś z nią robić, używając jej nazwy, na przykład E9 (to coś jak w grze w statki). Opcji liczenia mamy tu naprawdę sporo. Możemy sumować, mnożyć, dzielić przez siebie poszczególne komórki, itd. Bez problemu posortujemy zawartość kolumn czy też wierszy. Ale to podstawy, a zaawansowanych formuł jest naprawdę sporo i to niezależnie od tego, czym się zajmujemy. Są tu i formuły finansowe, i trygonometryczne, i matematyczne, i tekstowe, i logiczne. Jeśli ktoś zna się choćby na podstawach programowania lub miał w szkole logikę, to z pewnością poradzi sobie używając funkcji logicznych (Jeżeli, Oraz, Fałsz, Lub… i tak dalej). W ten sposób można sprawnie zarządzać plikiem. Generalnie Excel wymaga nieco praktyki, ale ma dużo możliwości.

Multimedia w przyszłości. Zaawansowana technologia

Kategoria: Multimedia
Tagi: , , , , ,

Multimedia w przyszłości. Zaawansowana technologia Obecnie multimediów przyszłości nie mamy teraz dostępnych. Nie chodzi mi tutaj o zaawansowaną technologię, ale możemy zamknąć oczy i przenieść się o dziesięć lat w przód i powiedzieć sobie jak będzie wyglądał świat. Więc nie czekajmy już tylko jazda – do przodu. Zamknij oczy, rozluźnij się…teraz wyobraź sobie swój dom, jaki On jest? …ciekawie to na pewno wygląda, przynajmniej tak jak na to patrzę. A teraz popatrz na mój dom.Wchodzę do domu, na ścianach trochę plakatów, jakieś ładne obrazy, tutaj mam do dyspozycji jedzenie, które czeka w specjalnych opakowaniach, ale nie jem, idę na górę, wchodzę do pokoju, widzę komputer, taki sam, zostawiam plecak, idę do pokoju obok, wchodzę do salonu i widzę telewizor – plazma, jakiś 60″, siadam w fotelu i wybieram sekcję „rozrywka”. Teraz świat wygląda bardziej kolorowo. Po rozrywce odkładam pada i wychodzę z salonu, idę coś zjeść, wychodzę do kumpli i do dziewczyny. Jadę do kina i na imprezę.Taki dzień to dzień przyszłości. Fanie to wygląda. Ale czy rozrywka będzie? Zobaczymy. Wysoki poziom pewnie nastąpi wkrótce.

Sposoby rozrywki przez internet

Kategoria: Rozrywka
Tagi: , , , , ,

Sposoby rozrywki przez internet Oczywiście, że są inne gry. Aby grać przez internet w grę, np. z płytki wystarczy mieć multiplayer. Jeśli będziemy mówić dla przykładu tutaj o grze Grand Theft Auto 4 to taki multiplayer oczywiście jest! Jak więc widać grając w GTA IV będziemy mogli z komputerem, który jest podłączony pod internet grać ile nam się będzie podobało – oczywiście do tego również dochodzą pliki systemowe, bo pisząc się na grę przez internet otrzymujemy wiele dodatków. M.in jest to też to, że dostaniemy możliwość zainstalowania różnych dodatków. Ale nie tylko o GTA IV dzisiaj. Powiem tutaj również, że rozrywka internetowa to doskonały sposób na to by gra nigdy się nie kończyła. Ponieważ jak widać…warto nie kiedy mieć jakieś nowe gry…które mimo, że zajmują 4GB albo i 16GB nadal oferują niesamowitą rozrywkę. Zresztą tak na temat tej wielkości to 4GB w dzisiejszych czasach nie jest wielkim rozmiarem, to po prostu zwykłe 4GB na których może być porządny film DVD. Tyle ode mnie jeśli chodzi tutaj o rozrywkę. Dziękuję bardzo!

O komórkach ogólnie

Kategoria: Telefony komórkowe
Tagi: , , , , ,

O komórkach ogólnie Telefony komórkowe to urządzenia, które po części zastępują wiele innych urządzeń. Przypomnijmy sobie początki telefonów komórkowych, jak One wyglądały…? Ale teraz? Teraz to zupełnie coś innego, coś lepszego, co wygląda inaczej, nie ma już tutaj mechaniki, to wszystko opiera się na sztucznej inteligencji i odpowiada odpowiednim logicznym argumentom. Telefony NOKIA stawiają przede wszystkim na rozrywkę i biznes, zastosowania biurowe, zaś z kolei inne telefony, np. iPhone 3G stawia na wszystko, nawet na profesjonalną nawigację samochodową i bardzo szybki internet, który z prędkością 3G oferuje znacznie więcej niż mógłby kiedykolwiek indziej. Każdy przyzna mi na początku rację, że kiedyś tego nie było, a teraz już jest, nie kiedy w nawet lepszej formie, bo niektóre firmy lubią coś dopracować, a niektóre zrobić i później nie rozwijać, po prostu zostawić, niech sobie tak siedzi i w zasadzie to tyle. Bardzo dziękuję za przeczytanie mojego artykułu no i co…no i pozdrowienia – zapraszam również do innych, na podobne tematy. Telefon komórkowy to urządzenie, nie wielkich rozmiarów, niektóre są tak zaawansowane, że zawierają już ekran dotykowy jak również mikroprocesory, procesory, pamięć RAM, możliwość generowania realistycznej grafiki – tutaj sugerowałem się telefonem iPhone 3G. Jednak zastanówmy się tak i pomyślmy – przecież kiedyś tych telefonów nie było, nie było mowy nawet takiej, że kiedyś takie telefony będą miały prawo istnieć i będą miały prawo normalnie funkcjonować wśród innych telefonów. Teraz wiele z nich po prostu nie nadaje się na nic, jest do wyrzucenia, oczywiście mówię o tych starych modelach telefonów komórkowych.Wszystko wygląda tak jak w wojskowej hierarchii na początku jest wódz, czyli najlepszy telefon, później wszystko schodzi w dół, aż do najniższego szczebla i jest w końcu – że tak to zrymuję na koniec, na końcu. W zasadzie na dzień dzisiejszy to już wszystko co chciałem napisać na temat telefonów firmy NOKIA, dziękuję bardzo za przeczytanie artykułu i pozdrowienia no i tam miłego dnia, albo dobranoc.