Kalendarze

Kategoria: Multimedia
Tagi: , , , , ,

Kalendarze Obecnie kalendarzy jest tyle, że naprawdę jest w czym wybierać. Jedne są online, inne ściągamy na twardy dysk komputera. W tym artykule omówimy kilka z nich, jednakże zdając sobie sprawę, że w żadnym razie nie wyczerpuje to tematu. Niektórzy korzystają z programu Time Organizer 3.1.6.4. Ten program łączy obie te możliwości. Możemy pokazywać innym, jakie mamy plany, pozwalać im na modyfikowanie kalendarza i wpisywanie czegoś do niego, ale też możemy sami zająć się swoimi planami i w ogóle nie łączyć się z Internetem. Terminarz w Time Organizerze jest prościutki, nie jest to jakaś molochowa, niezmiernie złożona i pokrętna konstrukcja. Ot, taki prosty kalendarzyk, bez zbędnych komplikacji. W ogóle sam program wygląda niepozornie i niewinnie. Jest to nieduże okienko-gadżet. Mamy tu godzinę, dzień, dowiemy się stąd, o której słońce wschodzi, a o której zachodzi, kto obchodzi imieniny, a kto urodziny. Nie mamy tu zaawansowanych możliwości. Generalnie – przypomina nieco typowe kalendarze w telefonach starego typu, ale za to programik bardzo przyjazny, choć niektórzy narzekają, że można w nim utracić dane. Nie można zapominać o aplikacjach na Facebooku, tych nazywających się „Kalendarz” jest sporo, zarówno po polsku, jak po angielsku, jednak nie wszystkie są godne zaufania i nie należy przyjmować zaproszeń od ludzi chcących nas dodać do swojego kalendarza, żeby mogli nam złożyć życzenia urodzinowe. Zresztą ciężko te prościutkie aplikacje porównywać z zaawansowanymi kalendarzami. Na przykład kalendarz Google daje nam dobre możliwości organizowania, przypominania i tym podobnych czynności, służących jakiemuś nieco lepszemu ogarnięciu rzeczywistości w tym zabieganym świecie dwudziestego pierwszego wieku. Może on nam przysłać przypomnienia na maila, ale nie tylko o urodzinach, lecz o tym wszystkim, co dla nas istotne.

Odtwarzacze przenośne – mp4 jako multimedia

Kategoria: Multimedia, Rozrywka
Tagi: , , , , ,

Odtwarzacze przenośne - mp4 jako multimedia Odtwarzacze przenośne MP4 stały się ostatnio bardzo multimedialne i zaawansowane pod względami multimedialnymi. Teraz wszystko jest oferowana w nowych standardach i w większej pamięci. Pokazuje, że mamy możliwość otworzenia się na nowe możliwości. xBox 360 jest tego doskonałym przykładem. Nie sama konsola jednak się tutaj liczy, standardy multimediów są oferowane nawet w mp3, które powstało czas temu i jest małym urządzeniem. Nie jest to duże urządzenie, ale w gruncie rzeczy potrafi wiele, bo nie kiedy fajnie jest słuchać muzyki na przystanku jak również w środku komunikacji miejskiej.Multimedia…to temat, który po woli się rozrasta, a niektórzy ludzie nawet nie wiedzą jak to działa. Internetowe multimedia często mają integrację z odtwarzaczami mp4 poprzez kabel USB. Są odtwarzacze, które oferują więcej, są także odtwarzacze niezbyt zaawansowane, ale za to nie grzeszą ceną, nie mają zbyt wysokiej ceny, ani też nie oferują wiele przez co prosty człowiek nie pogubi się w takim „cudzie techniki”.

Konsola i PC

Kategoria: Multimedia
Tagi: , , , , ,

Konsola i PC Wiadomo, że xBox 360 to konsola nowej generacji, wiadomo również, że program Games for Windows umożliwia grę z graczami z konsol xBox 360 – ponieważ oba te produkty tak naprawdę pochodzą z firmy Microsoft dlatego też jest taka pełna integracja rozrywki. Mi się to podoba mogę tak śmiało napisać, ale czy innym graczom?Teoretycznie, żeby sobie pograć nie trzeba mieć konsoli, ale…wychodzi wiele gier, które nie są na platformę PC, ponieważ?…ponieważ na PC panuje wielkie piractwo, a na konsolach da się to obejść i wszystko odpowiednio z flashować. Technologia tutaj też rozwija się na piractwo, jednak…chyba warto pograć sobie nie raz w jakąś grę, czyż nie? Mnie się osobiście wydaje, że tak i pewnie będę się tego trzymał. Gra z graczami z konsol jest bardzo prosta. Oni mają konsolę podłączoną do internetu, a My…a my mamy komputer, który również ma tę samą grę i te same możliwości jakie gracz na konsoli. Pytanie jednak – co bardziej się opłaca? Na moje oko konsola, wiadomo – więcej dobrych gier. Konsola PS3 nie ma żadnych powiązań z xBox 360 jak również z programem – Games for Windows, który jest prowadzony przez wielką i znanym wszystkim firmę. Jednak…oferuje tylko i wyłącznie dobry napęd blue-ray i po troszku rozrywkę w internecie, pojawia się blokada na graczy z Windows więc posiadając konsolę Play Station 3 niestety, ale nie możemy pograć ze wszystkimi graczami w internecie. Bo konsola xBox 360 takową funkcję umożliwia co jest jej plusem, nie tylko pod względem możliwości konsoli, ale także pod względem interakcji, przecież mają xBoxa 360 mamy prawie, że komputer, to doskonały przykład dobrej rozrywki – mieć, mieć, mieć dużo – tak nazwę właśnie możliwości xBoxa 360, który jest doskonałym produktem firmy Micorosft. A konsolę PS3 raczej tak sobie pozostawię, bo szczerze to konkurent dla Micorosfta i moim daniem, napęd blue ray nie jest mu potrzebny…dlaczego? Ile go przecież użyjemy, 3 – 4 razy w roku? Równie dobrze jest kupić już odtwarzacz blue ray i mieć spokój, no nie? Sami powiedzcie, tak na czysty rozum.

Multimedia w przyszłości. Zaawansowana technologia

Kategoria: Multimedia
Tagi: , , , , ,

Multimedia w przyszłości. Zaawansowana technologia Obecnie multimediów przyszłości nie mamy teraz dostępnych. Nie chodzi mi tutaj o zaawansowaną technologię, ale możemy zamknąć oczy i przenieść się o dziesięć lat w przód i powiedzieć sobie jak będzie wyglądał świat. Więc nie czekajmy już tylko jazda – do przodu. Zamknij oczy, rozluźnij się…teraz wyobraź sobie swój dom, jaki On jest? …ciekawie to na pewno wygląda, przynajmniej tak jak na to patrzę. A teraz popatrz na mój dom.Wchodzę do domu, na ścianach trochę plakatów, jakieś ładne obrazy, tutaj mam do dyspozycji jedzenie, które czeka w specjalnych opakowaniach, ale nie jem, idę na górę, wchodzę do pokoju, widzę komputer, taki sam, zostawiam plecak, idę do pokoju obok, wchodzę do salonu i widzę telewizor – plazma, jakiś 60″, siadam w fotelu i wybieram sekcję „rozrywka”. Teraz świat wygląda bardziej kolorowo. Po rozrywce odkładam pada i wychodzę z salonu, idę coś zjeść, wychodzę do kumpli i do dziewczyny. Jadę do kina i na imprezę.Taki dzień to dzień przyszłości. Fanie to wygląda. Ale czy rozrywka będzie? Zobaczymy. Wysoki poziom pewnie nastąpi wkrótce.